Vremenska napovedTrenutne razmerePadavine in opozorilaVodne razmereVreme SlovenijaHribi in smučiščaPrometne informacijePotresi

Novice/Okolje

Ptice mrhovinarke se izogibajo Portugalski, tudi zaradi različnih pravil med državami

3.3.2018|Okolje

Nova raziskava kaže, da ptice mrhovinarke hrano raje iščejo v Španiji kot na Portugalskem, v veliki meri pa je to povezano z ukrepi zaradi bolezni norih krav in različnimi pravili med obema državama.

Znanstveniki kolonijo pingvinov odkrili kar s pomočjo satelitskih slik

2.3.2018|Okolje

Na otočju Danger ob Antarktiki so znanstveniki s pomočjo satelitskih slik odkrili gnezdišča največje kolonije adelijskih pingvinov.

Državni gozdovi podpisali dolgoročne pogodbe: Želimo doseči, da gre les v prave roke

2.3.2018|Okolje

"Osnovni namen dolgoročnih pogodb je, da z lesom neposredno oskrbimo slovensko predelovalno industrijo in da skušamo pospeševati vzpostavljanje gozdno-lesnih verig," je ob podpisu triletnih pogodb . . .

Nizke temperature in sneg po Evropi vzeli 60 življenj

2.3.2018|Okolje

Izredno nizke temperature, ki vztrajajo v Evropi, so zahtevale okoli 60 žrtev. Največ, 21, ljudi je umrlo na Poljskem, sedem žrtev je mraz zahteval na Slovaškem, šest na Češkem, pet pa v Litvi.

Lovska zveza naproša lastnike psov, naj ljubljenčke po gozdu sprehajajo na povodcu

2.3.2018|Okolje

Divjad v enem samem begu porabi toliko energije kot sicer v sedmih dneh, zato Lovska zveza Slovenije poziva lastnike, naj se psi ne sprehajajo prosto po gozdu in plašijo živali.

3. marec – Svetovni dan prosto živečih živalskih in rastlinskih vrst

2.3.2018|Okolje

Generalna skupščina Organizacije združenih narodov je leta 2013 razglasila 3. marec za svetovni dan prosto živečih živalskih in rastlinskih vrst. Na ta dan je leta 1973 v Washingtonu enaindvajset držav podpisalo Konvencijo o mednarodni trgovini z ogroženimi prosto živečimi živalskimi in rastlinskimi vrstami (konvencija CITES). Podpisnice konvencije CITES, med katerimi je od leta 2000 tudi Slovenija, si prizadevajo, da nobena prosto živeča živalska ali rastlinska vrsta v okviru mednarodne …

V vodi, ki jo pijemo, strokovnjaki zaznavajo antibiotike, hormonske motilce in pesticide

2.3.2018|Okolje

Izločena ali zavržena zdravila končajo v talni vodi, ki jo uporabljamo tudi za vodovod oz. za pitje. Njihova koncentracija je za zdaj v Sloveniji nizka.

V gorah se je segrelo za 20 stopinj, po nižinah bo zimsko še do nedelje

2.3.2018|Okolje

Ponekod po državi rahlo dežuje, zato v prometnoinformacijskem centru opozarjajo na nevarnost poledice, predvsem na primorskih in vipavskih cestah.

Projekt DriDanube se uspešno nadaljuje

1.3.2018|Okolje

Partnerji projekta DriDanube smo se po uspešnem prvem letu projekta ponovno zbrali, tokrat v Srbiji v Beogradu. Na srečanju, ki poteka od 28. 2. do 2. 3. 2018, se poleg projektnega sestanka odvija tudi usposabljanje za partnerje iz 10 držav Podonavja na temo tveganja za sušo. V okviru usposabljanja smo se podrobneje seznanili z novo, v okviru projekta razvito metodologijo ocenjevanja tveganja za sušo, možnostjo integriranja različnih indeksov suše v metodologijo ter vključevanjem omenjenega v …

Življenje ob odlagališču: Smrad je grozljiv, oken sploh ne moremo več odpirati

1.3.2018|Okolje

Prebivalci naselij Brezno in Belovo v občini Laško se že več let pritožujejo zaradi smradu, ki se širi z odlagališča odpadkov na Uničnem.

Foto: Sneg pobelil tudi obalna mesta, v Izoli uporabnikom na voljo sol in pesek

1.3.2018|Okolje

Prvi dan meteorološke pomladi je v znamenju nizkih temperatur (najmanj, okoli -20 so termometri kazali na Štajerskem in Prekmurju) in snega.

Mraz nevaren tudi za živali: v živalskem vrtu zanje posebna oskrba

28.2.2018|Okolje

V ljubljanskem živalskem vrtu v ledeno mrzlih dneh dobro skrbijo za vse za živali, predvsem pa za tiste, ki so vajene toplih krajev - zanje so pripravili posebne ogrevane prostore.

Kakšna polarna zima? Na Arktiki topleje kot v Evropi.

28.2.2018|Okolje

V času, ko je Evropo zajel sibirski mraz s snegom in temperaturami krepko pod ničlo, so v nedeljo na najsevernejšem delu Grenlandije izmerili šest stopinj nad ničlo.

Evropa v primežu ledenega oklepa - mraz vzel že 42 življenj

28.2.2018|Okolje

V večjem delu Evrope še kar vztrajajo izjemno nizke temperature, ki so v zadnjih dneh zahtevale skupno najmanj 42 življenj.

Prva žrtev mraza, sreča v nesreči deskarja

28.2.2018|Okolje

Izredno nizke temperature so v Sloveniji zahtevale prvo smrtno žrtev - moški iz okolice Maribora je zaradi podhladitve umrl na lastnem dvorišču, za življenje se bojuje še en človek.

Strupen mraz: na Blokah -27, v mrazišču Mrzla Komna kar -38

28.2.2018|Okolje

Slovenija se je zbudila v najhladnejše jutro te zime: v Novi vasi na Blokah so izmerili -27 stopinj, na Jezerskem -25, v Babnem Polju -24, v Logatcu je termometer pokazal -22, v Celju pa -20, mrzlo . . .

Mraz na ljubljanskih ulicah: branjevke na tržnici zaščitijo zelenjavo, ne sebe

27.2.2018|Okolje

Branjevka, prodajalec časopisov in natakarica se zaradi mraza ne pritožujejo, pri svojih strankah pa opažajo tako vzdržljivost kot preplašenost, medtem ko prodajalci Kraljev ulice zaznavajo več . . .

Pogrešana žival: črn muc (Velenje)

27.2.2018|Okolje

Opis živali: Izgubil se je velik črn maček z imenom Oki, star leto dni. Kje je žival pogrešana? Muc je bil izgubljen v Velenju, na območju Šmarške ulice. Od kdaj je žival pogrešana? 21. februar 2018.

Močan veter, sneg in mraz povzročajo težave v Sloveniji in po Balkanu

27.2.2018|Okolje

Ponekod na Gorenjskem, Dolenjskem in v Pomurju so bili sunki vetra tako močni, da so ovirali promet, veter pa je povzročal tudi snežne nanose.

Podnebna spremenljivost Slovenije v obdobju 1961 – 2011

26.2.2018|Okolje

Predstavitev rezultatov projekta Na Agenciji Republike Slovenije za okolje (ARSO) je potekala predstavitev rezultatov projekta Podnebna spremenljivost Slovenije 1961 – 2011. Povprečna temperatura se je od 60 let prejšnjega dvignila za okrog 2 °C, z največjim trendom temperature zraka poleti (0,44 °C/desetletje). Jeseni so bile v obdobju 1961 – 2011 sprva postopno hladnejše, od konca 70. let pa beležimo počasen dvig temperature, zato trend jeseni še ni statistično značilen. Trajanje sončnega obsevanja se je v obdobju 1961 - …

57

Napoved vremena O teh straneh Zasebnost in piškotki Povezave Na vrh strani