Vremenska napovedTrenutne razmerePadavine in opozorilaVodne razmereVreme SlovenijaHribi in smučiščaPrometne informacijePotresi

Novice

Kalifornija začenja nacionalno vojno proti plastičnim vrečkam

1.10.2014|Okolje

Guverner ameriške zvezne države Kalifornije Jerry Brown je podpisal zakon o prepovedi uporabe plastičnih vrečk, ki bo začela veljati julija 2015.

V Nemčiji dodatne ugodnosti za električne avtomobile

30.9.2014|Okolje

Nemška zvezna vlada želi z dodatnimi ugodnostmi za električne avtomobile spodbuditi kupce k nakupu, a kritiki opozarjajo, da zakonska podlaga ni dovolj dobra.

Uspešno svetovno prvenstvo reševalnih psov

30.9.2014|Okolje

Na Goriškem se je končalo 20. IRO Svetovno prvenstvo reševalnih psov. Slovenci so bili odlični - Borut Modic je bil srebrn, Andrej Žunič pa bronast.

Prihajajo novi električni avtomobili, a težave z njihovim polnjenjem ostajajo

30.9.2014|Okolje

"Slovenija na letni bazi uvozi za približno dve milijardi evrov tujih energentov. Če bi zmogli te energente nadomestiti z domačimi viri, bi imeli zares veliko zgodbo!” S temi besedami je Danijel . . .

Število divjih živali se je od leta 1970 prepolovilo

30.9.2014|Okolje

Število divjih živali se je v zadnjih štiridesetih letih zmanjšalo za več kot polovico. Najhujše je stanje pri vodnih živalih, saj jih je za kar 76 odstotkov manj.

Predstavitev projekta za oceno količinskega stanja podzemne vode

30.9.2014|Okolje

Agencija RS za Okolje izvaja projekt Nadgradnja sistema za spremljanje in analiziranje stanja vodnega okolja v Sloveniji, bolj znanega pod akronimom BOBER, kar je kratica za Boljše Opazovanje za Boljše Ekološke Rešitve. V okviru tega projekta bomo predstavili nalogo "Ekspertno numerični sistem za podporo odločanju na aluvialnih telesih podzemnih voda Slovenije". Namen naloge je bil povezati Vodno knjigo s samostojnim ekspertno numeričnim sistemom, ki za pripovršinske vodonosnike vodnih teles …

Na Filipinih postavili rekord v največjem številu posajenih dreves

29.9.2014|Okolje

Na Filipinih so (neuradno) postavili rekord v največjem številu posajenih dreves v eni uri. V okviru narodnega programa pogozdovanja so namreč posadili kar 3,2 milijona sadik.

Climate-forcing F-gases – new report published

29.9.2014|Vreme

Fluorinated gases (F-gases) are emitted into the atmosphere in relatively small quantities, but their effect on climate change is increasingly significant. These substances are very powerful greenhouse gases, with a warming effect thousands of times greater than CO2 in many cases.

Zmeren potres v bližini Črnomlja

29.9.2014|Potresi

Seizmologi so sporočili, da so seizmografi državne mreže potresnih opazovalnic ob 9. 01 zaznali zmeren potresni sunek. Po prvih podatkih je bilo žarišče potresa v bližine Vinice pri Črnomlju.

Foto: Nenaden izbruh ognjenika na Japonskem, 30 pohodnikov naj bi umrlo

28.9.2014|Okolje

Japonski reševalci so blizu vrha ognjenika Ontake, ki je v soboto nenadoma izbruhnil, našli 30 pohodnikov, ki ne kažejo znakov življenja.

Posvojite žival: letos rekordno število brezdomnih mačk

28.9.2014|Okolje

Vsa slovenska zavetišča in društva, ki sprejemajo brezdomne živali, se letos spopadajo s številnimi brezdomnih mačk.

Lastniki gozdov vse manj strpni do lakomnih nabiralcev

27.9.2014|Okolje

Lastniki gozdov so do nabiralcev gozdnih plodov vedno nestrpnejši - in to z razlogom, kajti pritisk na gozdove je čedalje večji.

10. obletnica izgradnje mreže potresnih opazovalnic

25.9.2014|Potresi

Nova aplikacija za samooceno potresne ogroženosti objekta Potrese v Sloveniji s seizmografi beležimo že od leta 1897, ko je dve leti po Velikonočnem potresu 1895, ki je močno prizadel Ljubljano, Albin Belar postavil prvo potresno opazovalnico v takratni Avstro-Ogrski monarhiji. Od leta 2004 deluje v Sloveniji mreža sodobnih potresnih opazovalnic, ki letno zazna več tisoč potresov z žarišči v Sloveniji in po vsem svetu. Mrežo sestavlja 25 opazovalnic razporejenih po celotni državi, ki so opremljene s trikomponentnimi širokopasovnimi seizmometri in …

Thematic Session on Climate Science

25.9.2014|Vreme

The UN Climate Summit brought together a hundred Heads of Governments, alongside the financial world, business and civil societies to give new momentum to the search for answers to the challenges posed by climate change.
During the summit on 23 September, the World Meteorological Organization was one of the sponsors of a Thematic Session on Climate Science to showcase how high-quality scientific information can support decision-making on climate change mitigation and adaptation. The U.N. Educational Scientific and Cultural Organization (UNESCO) and U.N. Institute for Training and Research (UNITAR) were co-sponsors.

Arctic sea ice one of lowest on record

25.9.2014|Vreme

The area of sea ice in the Arctic fell to a summer minimum of around 5.0 million square kilometres this year. This is the sixth lowest extent in the satellite record and reinforces the long-term downward trend in Arctic ice extent, according to leading international scientific and research bodies.
The findings were released by the U.S. National Snow and Ice Data Center (NSIDC) and the Alfred-Wegener-Institut Helmholtz Centre for Polar and Marine Research.
On September 17, 2014, sea ice extent dropped to 5.02 million square kilometers (1.94 million square miles), according to NSIDC. This appears to have been the lowest extent of the year. In response to the setting sun and falling temperatures, ice extent will now climb through autumn and winter. However, a shift in wind patterns or a period of late season melt could still push the ice extent lower.

Potrebna je nova smer v boju s podnebnimi spremembami

23.9.2014|Okolje

"Podnebne spremembe ogrožajo težko pridobljeni mir, blagostanje in možnosti milijard ljudi za uspeh," je dejal Ban Ki Mun ob odprtju podnebnega vrha v New Yorku.

Strele netile požare, voda zalivala kleti in poslovne prostore

23.9.2014|Voda

Ponedeljkovo deževje je znova povzročalo težave, predvsem na Gorenjskem in Obali - meteorna voda je zalivala kleti, vrstili so se udari strel, poplavilo je letovišče Debeli rtič.

Uvod v jesen: čakajo nas jutranja megla in sončni popoldnevi

23.9.2014|Okolje

Z jesenskim enakonočjem, ki je nastopilo ob 4. 29 zjutraj in ob katerem se sonce na nebu navidezno nahaja točno na nebesnem ekvatorju, se začenja koledarska jesen.

10.obletnica izgradnje mreže potresnih opazovalnic

22.9.2014|Potresi

Vabilo Ob 10. obletnici izgradnje državne mreže potresnih opazovalnic, seizmologi Agencije RS za okolje organizirajo predstavitev, ki bo 25.9.2014 ob 10.uri, v veliki sejni dvorani Agencije RS za okolje, Vojkova 1b, Ljubljana. Od leta 2004 deluje v Sloveniji mreža sodobnih potresnih opazovalnic, ki letno zazna več tisoč potresov z žarišči v Sloveniji in po vsem svetu. Mrežo sestavlja 25 opazovalnic razporejenih po celotni državi. Najpomembnejši rezultat izgradnje mreže so boljše karte potresne …

Delovni obiski strokovnjakov za zaznavanje suše

22.9.2014|Okolje

Na ARSO, sedežu Centra za upravljanje s sušo v jugovzhodni Evropi (DMCSEE) se nadaljujejo delovni obiski strokovnjakov za sušo iz jugovzhodne Evrope. Namen je prenos in izmenjava znanja ter izkušenj na področju zaznavanja suše. Tema obiskov je zlasti uporaba meritev daljinskega (satelitskega) zaznavanja ter agrometeorološkega modeliranja stanja tal in rastlin. V teh dneh gostimo strokovnjake iz hidrometeoroloških zavodov Srbije in Banja Luke. Finančno ju je podprla Svetovna meteorološka organizacija.

237

Napoved vremena O teh straneh Zasebnost in piškotki Povezave Na vrh strani